Práce realitního makléře

Realitní služby jaké si přejete

Proč být makléř

pavel-krista

Na otázku, proč být makléř, si musí každý odpovědět hlavně sám. Být realitní makléřem, dlouhodobě úspěšným na trhu vyžaduje notnou dávku motivace, která Vám musí vydržet a ne vyvanout.

A jak bych odpověděl na otázku Proč být makléř já? Vyjádřil bych to dvěma slovy: Svoboda a jistota. Mám svobodu rozhodování, jak úspěšný budu, kolik času budu realitám věnovat, sám si určím, kolik budu vydělávat. Současně mám jistotu, že za všechna svobodně učiněná rozhodnutí nesu zodpovědnost pouze já sám. A samozřejmě mě baví obchod, rád jsem mezi lidmi, mám rád pestrou práci a rád se učím novým věcem.

V případě, že budete chtít najít odpověď na Vaše PROČ být makléř?, neváhejte mě kontaktovat. A pokud budete znát odpověď na Vaše PROČ být makléř, my v RE/MAXu Vám pomůže najít cestu JAK být úspěšný makléř.

Tři důvody proč být makléř

Kariéra – máte kariéru ve svých rukou.

Záleží na Vás, jakým směrem se vydáte. Můžete být makléřem fungujícím samostatně, můžete být makléřem, který buduje svůj tým, můžete být mentorem pro nováčky nebo koučem pro zkušené kolegy. Můžete být cokoli, pokud víte, co chcete.

Smysl – Vaše práce je smysluplná.

Pomáháte druhým realizovat prodej toho často nejcennějšího, co mají – své nemovitosti. A pomáháte jim realizovat sny o bydlení. A pomáhat druhým, to už přeci dává smysl.

Ocenění – férové ocenění a uznání za Vaši práci.

Finanční ocenění je přímo úměrné Vaší vykonané práci, o výši příjmu nerozhoduje žádný nadřízený. Uznání od spokojených klientů- k nezaplacení. Peníze jsou určitě zajímavý faktor podnikání v realitách, nicméně uznání a pochvala od spokojeného klienta je něco, co se neomrzí.

Proč spolupracovat s RE/MAXem

Protože RE/MAX je nejsilnější díky svému jasnému směřování.

Naším posláním je pomáhat makléřům, aby žili život bez omezení

Naší vizí je, abychom vybudovali kancelář s vysoce motivovanými a produktivními makléři, kteří se budou vzájemně obohacovat a posilovat, a kteří mají společný cíl – poskytovat nejlepší služby na trhu.

Naší hodnotou je nadšení pro poskytování maximálních služeb pro klienty.

Naše přesvědčení, že má smysl dělat realitní obchod pouze za předpokladu, že vítězi jsou všechny zúčastněné strany.

Příběhy našich makléřů

Bc. Lenka Hejná

V realitách pracuji od roku 2012. Hledala jsem práci, která by mi umožnila skloubit péči o děti a zároveň se profesně realizovat. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem vystudovala obor Právní vztahy k nemovitostem, byla pro mě práce v oblasti realit jasná volba. Kancelář RE/MAX mi jako jediná nabídla kompletní zaškolení, příjemné zázemí kanceláře a podporu ostatních kolegů.

Na mé práci oceňuji zejména rozmanitost jednotlivých případů a kontakt s lidmi. Navíc mám dostatek volného času, který si organizuji podle sebe a potřeb mých klientů. Když je člověk pilný a poctivý, tak to může dobře fungovat. Nevadí mi ani prohlídky nemovitostí o víkendu, které často spojuji se zajímavým výletem pro celou rodinu, také díky tomu mě práce baví a vlastně ji neberu ani jako práci.

Jako realitní makléřka se setkávám se spoustou zajímavých životních příběhů, někdy působím jako psycholog, finanční poradce, jindy se musím ponořit do smluv a katastrálních map. Celý můj úspěch spočívá v individuálním a pozitivním přístupu, díky tomu mám spoustu spokojených klientů, kteří mě dále doporučují svým přátelům.

 

Richard Kašpar

Každý z nás hledá to, co by ho bavilo. Už na začátku pracovní kariéry jsem věděl, že komunikace, obchod a práce s lidmi je to co mě baví a pokud děláte něco, co vás baví, děláte to většinou dobře.

Po škole jsem se zaměřil na obchod a v obchodě jsem měl možnost pracovat přes 17 let pro Německé, Anglické a Rakouské firmy. Díky tomu jsem měl možnost vidět sílu značky, výhody plynoucí  ze zavedených systémů a jednotnosti v pracovních postupech. Co mě, ale ve všech těchto firmách chybělo, byla kreativita a možnost uplatnění osobních předností, nápadů a omezené možnosti rozvoje.

Po 17letech vedení teamů a řízení obchodů jsem chtěl uplatňovat více ze sebe a to pro co mám nadání. O realitní trh jsem se zajímal již dříve a pokud jsem chtěl začít a nechtěl něco sám vymýšlet, bylo třeba najít společnost, kde je spojena  kvalita a jasná pravidla, etický kodex s teamovou spoluprací a síla značky. Volba byla jasná RE/MAX.

Moje očekávání bylo nejen naplněno, ale i překováno. Systém školení, certifikace, možnosti setkávání na mezinárodní úrovni a předávání zkušeností, síla značky a jasná komunikace je to co jsem hledal. Spolupráce mezi makléři zde není jen prázdné slovo, funguje a tím hlavním co je pro všechny důležité, je klient a hájení jeho zájmů.

Myslím, že jsem našel to co mě baví, kde uplatním pracovitost, sebe disciplínu, kreativitu a mohu to spojit s obchodem, komunikací a prací s lidmi.Pokud někdy někdo hovoří o práci snů, já o ní nehovořím, já ji mám.

Časté dotazy

Kolik to stojí, stát se realitním makléřem?

Stát se realitním makléřem není nákladné. Vstupní školení u RE/MAXu stojí 12.000 (včetně DPH). Nicméně stát se špičkovým makléřem, to stojí mnoho úsilí, času a prostředků. Je to jako ve sportu. Stát se špičkovým sportovcem nepřijde samo od sebe.

 

Jsem u RE/MAXu nějak omezen teritoriem působení?

Ne, v RE/MAXu není makléř nikterak omezen. Starat se o klienta a jeho nemovitost můžu kdekoli sám, kde to dává ekonomický smysl nebo můžu využít ke spolupráci kohokoli z cca 1.200 makléřů v ČR nebo více jak 100.000 makléřů ve více jak 100 zemích.

 

Je již trh makléři nasycen a je těžké se jako makléř uživit?

Na celkovém počtu makléřů, jejichž čísla nám ukazují statická data, rozhodně nezáleží.

Na čem záleží, je profesionalita. Data nám ukazují, že špičkoví makléři mají čím dál tím víc práce a neví kam dřív skočit.

Takže- pokud chcete být špičkovým makléřem, o práci se rozhodně bát nemusíte.

 

Jaké jsou náklady a příjmy realitního makléře?

Jak náklady, tak příjmy se v čase mění. Na začátku u RE/MAXu má makléř výhodu, že náklady jsou minimální a rozjezd nevyžaduje velké vstupní investice.

V průběhu vývoje se náklady zvýší přímo úměrně počtu transakcí, nicméně počet transakcí a následně výši odměny si makléř plánuje sám, dle svých aktuálních schopností a možností. Někteří tak realizují 10 transakcí ročně, jiní můžou realizovat i více jak 100 transakcí za rok. Záleží jen na nich.

 

Jak je možné zvládnout více jak 100 transakcí ročně?

Na začátku mého působení mi také přišlo toto číslo nereálné, ale kolegové z RE/MAX ve světě, kteří se na trhu pohybují již delší dobu, nám při návštěvách v Čechách ukázali,

jak toho dosahují. Třeba budováním makléřských týmů.

Přidej se k nám

Pokud Ti dávají naše hodnoty, vize, přesvědčení a poslání smysl, přidej se k nám.

Ať jsi zkušený profesionál nebo nezkušený nováček, u nás najde místo každý a jsme připraveni Vám pomoci s nastartováním Vaší kariéry v oboru realit.